Fenomenler

2021
4K Ultra HD
160 dakika
CC
Tanıtım Çalışması

Fenomenler

Günümüzde ülke tanıtımları ülkelerin turizm sektörleri, yatırım alanları, ekonomileri için çok önemlidir. Bir ülkenin bilinirliği onun yatırım almasına ve turizm tercihlerinde ön plana çıkmasına katkı sağlamaktadır.

Ayrıca bir ülkenin turizm ve yatırımda tercih edilmesi, devlet için sunduğu katkı kadar vatandaşlarına da ekonomik olarak birçok getiri sağlamaktadır.

Ayrıca bir ülkenin sahip olduğu değerleri, yatırım ve hizmetleri uluslararası alanda da tanıtması, onun bilinirliğine katkı sağlamasının yanında, gelişimine de hizmet etmektedir. .ünkü globalleşen dünyada, ülkelerin gelişimine sunduğu katkının da duyurulması oldukça önem arz etmektedir.

Genel itibariyle de ülke tanıtım çalışmalarının en önemli özelliklerinin başında, hazırlanmakta olan ülke tanıtım filmlerinin sosyal medyada insanlara sunulması ile ise tanıtım çalışmaları daha öncesinde olmadığı kadar etkili bir şekilde yapılabilmektedir. .ünkü bilindiği üzere artık insanlar çoğunlukla vakitlerinin büyük bir kısmını sosyal medyada geçirmektedir. Böyle olunca da bu alanda kullanılmak adına çekilecek olan tanıtım filmleri ile çok kısa bir süre içerisinde istenilen sonuçlara erişmek mümkün hale gelmektedir. Yapılan çalışma deneyimsel pazarlama olarak; hedef kitleyi pasif bir birey olmaktan çıkarıp, tanıtılmak istenen konu ile etkileşime geçirmektedir. Hedef kitlenin amaçlanan içerikler ile anlamlı bir bağ kurmasını sağlamaktadır. Böylece sadece potansiyel kitleleri hedeflenen içerikle buluşturmakla kalmamakta, aynı zamanda global anlamda Türkiye’nin marka değerini oluşturmaya da teşvik etmektedir.

Bu kapsamda da Türkiye’nin tanıtımının gerek ekonomiye, gerekse ülkenin yatırım ve turizm sekt.rüne sunacağı katkı göz .nünde bulundurulmuş olup, Türkiye tanıtımı noktasında fenomenlerle çalışma yürütülmesinde karar kılınmıştır. Belirlenen fenomenlerden 10 gün boyunca Türkiye’nin çeşitli yerlerinde vakit geçirmeleri, turizm sekt.rünü tanıtmaları, Türkiye’de sunulan hizmet ve yatırımları anlatmaları istenmiştir. Fenomenler Türkiye’ye girdikleri andan itibaren sosyal medya hesaplarından Türkiye ile ilgili tanıtıcı paylaşımlarını yapmaya başlamış ve Instagram hesaplarındaki hikayeler kısmından anlık olarak içerikler yüklemişlerdir. Proje süresince yine Instagram hesaplarında “Türkiye” etiketli gönderi paylaşımı gerçekleştirilmiştir. Proje sonunda da 10 gün boyunca Türkiye’nin çeşitli il ve bölgelerinde çekilen içeriklerden bir video hazırlayıp YouTube hesaplarında yayınlamaları istenmiştir.

  • Türkiye’nin turistik yerlerinin tanıtımı için İstanbul başlangıç ve bitiş noktası olarak belirlenmiştir.
  • Daha sonrasında ilk güzergah olarak Karadeniz Bölgesi seçilmiştir.
  • Doğa turizminin gösterilmesi sonrasında, deniz turizmi için Muğla Ölüdeniz tercih edilmiştir.
  • Ankara Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, bölgedeki gençlere yönelik, Türkiye’nin prestij projelerinden biri olduğu için bir diğer güzergah olarak belirlenmiştir.
  • Ziyaret için son olarak İstanbul tercih edilmiştir. İstanbul’da Hafıza
  • 15 Temmuz Müze’si, prestij projelerden Çamlıca Kulesi, İstanbul Marmaray ve İstanbul’daki müzeler, PCR testi için Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ve
  • Ayasofya Cami ziyaretleri planlaması yapılmıştır.

     

F_Fenomen_Kitap_

Fenomenler

Fenomenler Episodes